Haftaya Bu 8 Altcoin İzlenmeli: Güçlü Artış Bekleniyor!

Kripto para piyasası, her ikisi de kripto endüstrisine maruz kalan Silvergate Bank’ın çöküşü ve Silicon Valley Bank’ın kapanması nedeniyle yenilenen düşüş duygularıyla karşı karşıya. Bu olaylar piyasada belirsizliğe dönüşerek birçok yatırımcıyı gelecekten emin olamıyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin 20.000 doların üzerinde kalmayı başarırsa ETH, MATIC, TON ve OKB güçlü bir toparlanma yaşayabilir. Kripto analisti Paul L ise 4 altcoin projesinin performanslarını izlemeye değer buluyor.

Güçlü toparlanma potansiyeli olan 4 altcoin

Ethereum (ETH): Daha düşük seviyelerde sağlam alım var

ETH, 10 Mart’ta 200 günlük SMA’nın (1.421 dolar) altına düştü, ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde sağlam alım gösteriyor.

ETH günlük grafik / Kaynak: TradingView

İyileşme, 1.461 dolar yakınında dirençle karşı karşıya. Fiyat mevcut seviyeden düşer ve 200 günlük SMA’ya ulaşırsa, ayıların sığ bir sıçrama ile satış yaptığının sinyalini verecek. Bu, 1.352 doların altına düşme olasılığını artıracak. Altcoin daha sonra 1.100 dolara düşebilir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.548 dolar) üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, altcoin, ayıların yeniden güçlü bir bariyer oluşturabileceği 1.743 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 2.000 dolara olası bir yükseliş için kapıları açacaktır.

Polygon (MATIC): Boğalar şiddetle bu seviyeyi savunuyor

MATIC, 18 Şubat’ta 1,56 dolardan keskin bir düzeltme yaptı ve 10 Mart’ta 200 günlük SMA’ya (0,94 dolar) ulaştı. Günün şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların şiddetle seviyeyi savunduğunu gösteriyor.

MATIC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı, ayıların muhtemelen güçlü bir savunma oluşturacağı 20 günlük EMA’ya (1,15 dolar) itmeye çalışacak. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, hissiyatın negatif kaldığını ve trader’ların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Bu, 200 günlük SMA’nın altına düşme ihtimalini artırabilir. Bu olursa, MATIC 0,69 dolara düşebilir. Tersine, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, boğaların sürücü koltuğuna geri döndüğünü gösterecek. Altcoin daha sonra 1,30 dolardaki genel dirence yükselebilir.

Toncoin (TON): Traderların çıkış için acele etmiyorlar

Çoğu büyük kripto para 200 günlük SMA’ya veya altına düşmüş olsa da, Toncoin (TON) hala seviyenin çok üzerinde. Bu, traderların çıkışa acele etmediklerini gösteriyor.

TON günlük grafik / Kaynak: TradingView

TON, yerel yüksek seviye yakınında simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Üçgenin içindeki fiyat hareketi rastgele ve değişken. Tipik olarak, üçgen bir devam modeli görevi görür. Bu, kurulumun oluşumundan önce yürürlükte olan trendin devam ettiği anlamına gelir. Bu durumda, alıcılar fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, altcoin 2,90 dolara doğru bir hareket başlatabilir. Tersine, fiyat düşmeye devam ederse ve üçgenin ve 200 günlük SMA’nın (1,90 dolar) altına gerilerse, ayıların hakim olduğunu gösterecek. Bu, fiyatı 1,30 dolara doğru çekebilir. Böyle bir hareket, üçgenin ters kurulum gibi davrandığını gösterecektir.

OKB (OKB): Boğaların lehine küçük bir pozitiflik var

Altcoin, bir düzeltme aşamasında, ancak boğaların lehine küçük bir pozitif, 200 günlük SMA’nın (26 dolar) çok üzerinde olması.

OKB günlük grafik / Kaynak: TradingView

Aşağı yöndeki bir sonraki destek, %50 Fibonacci düzelme seviyesi olan 36,13 dolar ve ardından %61,8 geri çekilme seviyesi olan 30,76 dolar. Boğaların bu bölgeyi tüm güçleriyle korumaları muhtemel. Fiyat bu bölgeden yükselirse, OKB 20 günlük EMA’ya (45,48 dolar) yükselebilir. Bu, takip edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltme aşamasının sona ermiş olabileceğine işaret edecek. Öte yandan, fiyat 30,76 doların altına düşerse, traderların çıkışa koştuğunu gösterecek. Altcoin daha sonra 200 günlük SMA’ya düşebilir.

İzlemeye değer 4 kripto para

Kava Network (KAVA)

Kava, esas olarak ağ faaliyetlerinden ilham alan token haftalık kazançlara öncülük ettiğinden, esas olarak bir yükseliş ivmesi yaşadı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Kava, kısa süre önce token fiyatı için yükseliş tetikleyicisi görevi gören doğrulayıcı teşviklerini açıkladı.

Lansmandan sonra daha fazla doğrulayıcı, node’larını Kava Blockchain’de çalıştırdı. Kava ayrıca doğrulayıcılarını bulut altyapılarını Amazon Web Services (AWS) ve Google Cloud’dan merkezi olmayan bir bulut bilgi işlem platformu olan Akash’a taşımaya teşvik etti. Bu hamlenin bir parçası olarak Akash, Kava’da merkezi olmayan altyapıyı desteklemek için Akash Network’ün yerel token’ı olan AKT’de Kava Strategic Vault’a 1 milyon dolar taahhüt etti.

Bu girişim muhtemelen Kava’daki kullanıcıları motive ederek ağ etkinliğinin artmasına yol açtı. Geliştirme, Kava’nın kripto para borsası Coinbase’de listelendiğini gören önceki girişimlerine katkıda bulunuyor. Bu nedenle, yeni haftaya girerken KAVA, öncelikle ağ etkinliğinden kaynaklanan kazanımları ağın sürdürebilmesi durumunda izlenmeye değer. Genel piyasanın düşüş eğilimiyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte KAVA, yatırımcıların kar elde etme olasılığı nedeniyle satış baskısı yaşama riskini de koruyor.

KAVA yedi günlük fiyat grafiği

Maker (MKR)

Kullanıcılar, Maker’ın stablecoin’i DAI karşılığında teminat vererek borç aldıklarında borçlanma ücretlerini ödemek için kullanılan bir yönetişim tokeni olan Maker (MKR), yeni ağ girişimleri arasında fiyat kırılması belirtileri kaydetti. MKR’nin fiyatındaki itici faktörlerden biri, Maker DAO tarafından uygulanan borçlanma ücretlerinin düşürülmesi.

Yeni plan kapsamında Maker DAO, Rocket Pool ETH için yıllık borçlanma ücretini %0,5’e düşürdü ve maksimum borç tavanını 20 milyon DAI’den 30 milyon DAI’ye yükselterek kullanıcıların daha fazla borç almasına olanak sağladı. Borçlanma ücretlerindeki bu indirim, diğer kredi teklifleri için de geçerliydi ve bu, ağa daha fazla kullanıcı katıldıkça işlem hacminin artmasına ve MKR’nin fiyatının yükselmesine neden oldu.

Maker topluluğu için bir başka önemli gelişmede üyeler, 750 milyon dolar değerinde ABD devlet tahvili satın almak için ek fonların serbest bırakılmasını onaylamak için oy kullanıyor. Karar, yükselen faiz oranları karşısında bir varlık sınıfı olarak tahvillerin artan çekiciliğinden geliyor. MKR, özellikle on-chain aktivite, düşüş koşullarına rağmen tokenin kazançlarını sürdürmesine yardımcı oluyorsa, izlenmesi gereken bir altcoin.

MKR yedi günlük fiyat grafiği

Ripple (XRP)

XRP, tokenin ana şirketi Ripple Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile yasal savaşını sürdürürken odak noktası olan bir kripto para oldu. Token, Silicon Valley Bank’ın (SBV) yüksek profilli çöküşünün ardından da ilgi odağında.

Ripple’ın CTO’su David Schwartz, şirketin SBV’nin çöküşünden nasıl etkilendiğine dair bir açıklama yayınlayacağını söyledi. Bu nedenle, Ripple borç verene önemli ölçüde maruz kalırsa, olası bir sonuç XRP’nin değeri üzerinde bir etki olacaktır. Bu, USDC stablecoin’in, ihraççı Circle’ın SBV’de bazı rezervlere sahip olduğunun ortaya çıkmasının ardından dolardan çekilmesiyle geldi. Bu arada, XRP yatırımcıları, özet karar yaklaştıkça davayı izlemeye devam ediyor. Ripple güven sergilerken, şirketin lehine bir karar muhtemelen XRP için yükseliş olacak ve bunun tersi de geçerli.

XRP yedi günlük fiyat grafiği

ImmutableX (IMX)

ImmutableX, Non-Fungible Token’ler (NFT) ve diğer Ethereum tabanlı varlıklar için hızlı ve güvenli işlemler sağlayan Ethereum için popüler bir Layer-2 ölçeklendirme çözümü olarak ortaya çıktı. Bu popülarite kısmen, token haline getirilmiş koleksiyon pazarı için ImmutableX’i (IMX) kullanmayı planlayan GameStop (GME) dahil olmak üzere, NFT alanındaki platformun sayısız ortaklığı ve işbirliğinden kaynaklanıyor.

Yakın tarihli bir gelişmede, IMX ağda ‘Undead Blocks’ adlı yeni bir oyunun piyasaya sürülmesinden sonra fiyatta yükseliş ivmesi gördü. Beta modu sırasında, oyunun son çeyrekte 100.000’den fazla oyuncu çektiği bildirildi ve bu da gelecekteki büyüme için güçlü bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Piyasanın yukarı yönlü fiyat hareketi için katalizörler aradığı bir zamanda, ağ ortaklığının bir değer patlamasına yol açıp açmayacağını IMX izlemeye değer.

IMX yedi günlük fiyat grafiği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir