Fatih Altaylı’dan Atatürk’e hakaretler eden Kuveytli yazara sert tepki: ‘O şerefsize sormak isterdim’

Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih, sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakarete varan paylaşımlar yapıyordu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı tehdit eden Kuveytli yazara yönelik suç duyurusunda da bulunuldu. 

Gazeteci Fatih Altaylı, söz konusu kişiye sert tepki gösterdi. 

Altaylı’nın bugünkü yazısında konuya ilişkin olarak şu ifadeler yer alıyor:

“Dün kendileri ya da ağabeyleri ve babaları 6. Filo’ya secde edenler, dün Fetullah Gülen’i Türkiye’ye davet edip elini eteğini öpenler bugün de emperyalistler tarafından Türkiye’ye doldurulan göçmenleri savunuyorlar. Bunların kullanışlı aparatlar olmaktan öte bir fonksiyonları olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama ciddiye alıyoruz. Çünkü bunlar ve atalarının Türkiye’yi yıkmaya ilk teşebbüsleri değil. Biliyoruz. Onların bilmediği ise Arap şovenizmi diye bir şey olduğu, ırkçılığın Türklere değil, Araplara mahsus bir hastalık olduğu.

Ve burada bunların fikirdaşı Kuveytli bir şerefsiz var. Hani şu Atatürk’e, Türk vatanseverlerine söven, hakaretler yağdıran ve bunun nedeni olarak da Türklerin Suriyeli göçmenlere karşı çıkmasını gösteren bir şerefsiz. O şerefsize sormak isterdim. Ulan pislik, senin ülkende, senin ülkenin komşuları Katar’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Bahreyn’de, Suudi Arabistan’da kaç Suriyeli göçmen var, bir söyle bakalım. Ulan aşağılık pislik, senin ülken Arap kardeşlerini köle olarak bile ülkene almıyor, Hintliyi, Pakistanlıyı işçi olarak bile onlara tercih ediyor. Şerefsiz. Senin memleketini 30 sene önce Türkler mi işgal etti, yoksa Arap kardeşin Saddam mı!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x