Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık Kimdir, Hangi Partili? Burhan Karışık’ın Sağlık Durumu Nasıl?

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, son günlerde en çok konuşulan isimlerden biri. Geçtiğimiz günlerde bıçaklı saldırıya uğrayan isim, Balıkesir’in sevilen yüzlerinden biri. Saldırganın tutuklanmasının ardından gündeme gelen Burhan Karışık’ın sağlık durumu ise merak ediliyor. Uzun bir süredir belediye meclis üyeliği yapan siyasetçi, geçtiğimiz yıllarda belediye başkanı olarak göreve başladı. Peki Burhan Karışık kimdir, kaç yaşında, hangi partili? Burhan Karışık’ın sağlık durumu nasıl? İşte detaylar…

Burhan Karışık Kimdir?

Burhan Karışık, 25 Ocak 1959 yılında Erdek’in Paşa Limanı Mahallesi’nde doğdu. Aslen Balıkesirli olan Karışık, ilkokul ve ortaokulu Erdek’te okudu. Uzun yıllar boyunca nakliyecilikle uğraştı. Anavatan Partisi ile birlikte siyasete girdi.

Bir süre Erdek Belediye Meclisi’nde ANAP üyesi olarak görevine devam etti. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçti.

27 yıl boyunca belediye meclis üyesi olan Karışık, 2014 ve 2019 yıllarına yapılan yerel seçimlerde tekrardan meclis üyesi seçildi. 2021 tarihinde yapılan oylama da rakibi 6 oy alırken, Burhan Karışık aldığı 9 oyla Erdek Belediye Başkanı olarak görevine başladı.

2021 tarihinden beri Belediye Başkanı olarak görev yapan siyasetçi, aynı zamanda 30 yıldır da Erdek Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı yapıyor.

Balıkesir’in sevilen isimlerinden biri olan Burhan Karışık evlidir ve iki çocuğu vardır.

Burhan Karışık’ın Sağlık Durumu Nasıl?

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, 22 Mart Çarşamba sabahı saat 11:00 civarlarında Belediye Başkanlığı binasının önünün de M.T isimli bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Bacağından yararlanan siyasetçi, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Saldırgan gözaltına alırken ünlü ismin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir