A Milli Kadın Futbol Takımı Gürcistan’ı 2-0 Yendi

UEFA Uluslar C Ligi 2. Grup’taki 6. ve son maçında konuk ettiği Gürcistan’ı 2-0 yenen A Milli Kadın Futbol Takımı’nın teknik direktörü Necla Güngör Kıragası, iyi mücadelelerini aynı hırs ve disiplinle B Grubu’nda da sürdürmek istediklerini belirtti.

Kıragası, Mersin Stadı’ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutladığını, Türk kadınının dünyaya örnek olmasından gurur duyduğunu söyledi.

UEFA Uluslar B Ligi’ne çıkmanın onurunu yaşadıklarını dile getiren Kıragası, “C Ligi’ne başladığımızda ‘6’da 6 yapacağız, hiç gol yemeyeceğiz, namağlup bitireceğiz’ mottomuz vardı. Bunları başarmış olmak, hedefe varmak son derece önemliydi.” dedi.

Kıragası, oyuncularını kutladığını belirterek, “Çok kolay şeyler değil. Kadın futbolunun tarihi bu kızlarla yazılıyor. Onların yazdığı bu tarihe eşlik edebiliyor olmaktan dolayı da son derece gururluyum.” diye konuştu.

Takımı yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür eden Kıragası, seyirci ilgisinin gittikçe artmasını diledi.

Kıragası, B Ligi’ne de aynı disiplinle başlayacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“B Ligi’nde mücadele gücümüzü daha fazla ön plana çıkartacağımız maçlar olacak. Bunun bilincindeyiz. İstanbul’a döner dönmez ilk işimiz olası rakiplerimize göre maç organizasyonuyla başlayacağız, hiç durmayacağız. Bu kadar güzel ivme kazandıktan sonra bize en yakışan şey B Ligi’nde de aynı mücadeleyi, aynı hırsla ve disiplinle verebilmek.”

Oyunculardan Ece Türkoğlu da grubu namağlup ve gol yemeden tamamladıkları için çok mutlu olduklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir